Płytki łazienkowe kolorowe

 
Dyskusje na temat tego czy łazienka powinna być utrzymana w bardzo stonowanych barwach czy lepiej gdy jest żywa i kolorowa nigdy się nie skończą. Z jednej strony podnoszone są argumenty typu: „spokojny, jednolity wystrój pozwalał na zrelaksowanie się po całym dniu pracy – nie odprężysz się gdy wokół tyle się dzieje„. Z drugiej można usłyszeć: „kolory i wzory ożywią łazienkę, dzięki nim nie będzie wyglądała tak sterylnie i zimno jak w szpitalu czy jakimś zakładzie przetwórstwa spożywczego„. Stare porzekadło mówi, że o gustach się nie dyskutuje więc zamiast przekonywać siebie na wzajem co jest lepsze, niech każdy projektuje po swojemu.

 


 

Mono-kolor

 
Kafelki pokryte jednolitą glazurą, występujące w wielu wariantach kolorystycznych doskonale nadają się do tworzenia z nich kompozycji. Zwykle są to małe formaty, występujące w wykończeniu zarówno matowym jak i błyszczącym.  Mogą być montowane całkowicie losowo, w układzie regularnym lub mieszanym. Tradycyjnie stosowane w miejscach kojarzonych z obecnością dzieci, jak łazienki w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Nie rzadko widujemy je też na kąpieliskach oraz innych przybytkach związanych z zabawą i rekreacją.  Jednak coraz częściej decydują się na nie także inwestorzy indywidualni. Wesołą, kolorową łazienkę można bez problemu zaprojektować także do domu.

 


 

Patchwork

 
Patchwork to nie tylko koce, narzuty czy inne tekstylia wykonywane ze skrawków materiałów. Kafelki o podobnych wzorach robią prawdziwa furorę nie tylko w łazienkach. Można je na przykład łączyć z jednolitymi kafelkami bazowymi, rezerwując dla nich tylko te miejsca które szczególnie chcemy wyeksponować. Większość tego typu modeli zawiera w sobie bardzo dużą ilość wzorów. Jeśli dodamy do tego fakt że po obróceniu płytki o 90,180 czy 270 stopni nadrukowana grafika wygląda zupełnie inaczej okaże się że możliwych kombinacji mamy całe mnóstwo. Najważniejsza przy ich układaniu jest to aby nie szukać żadnego schematu, najlepsze kompozycje powstają na skutek zupełnie losowego przyklejania.

 


 

Beton

 
Czasami dwa różne style łączy się ze sobą aby uzyskać coś zupełnie nowego. Tak się stało z teksturami imitującymi beton które wykorzystano przy projektowaniu kolekcji wzorzystych. Eksperyment okazał się strzałem w dziesiątkę czego dowodzi spora ilość naprawdę udanych modeli. Ich projekt zakłada najczęściej wykorzystanie surowego, betonowego tła na który nanosi się ozdobny nadruk.