Kafelki na ścianę 3D

Płytki ceramiczne które weszły w trzeci wymiar

Tak to już jest, że gdy od produktów do wykańczania wnętrz oczekuje się wyjątkowości, niepowtarzalności i oryginalności, wówczas projektanci dają upust swojej wyobraźni. Kiedy odkryto jak wiele znakomitych pomysłów można zrealizować dzięki ceramice trójwymiarowej, kwestią czasu było pojawienie się dziesiątek o później setek nowych kolekcji o przestrzennej strukturze. Niektórzy producenci, szczególnie ci hiszpańscy, wręcz wyspecjalizowali się w tym segmencie.

wypukłe płytki ścidenne deecus

Płytki z serii Keops – producent Decus

 

Decus

Młoda marka hiszpańska dysponująca niedużym ale sprawnie funkcjonującym i wydajnym zakładem produkcyjnym. Warto zwrócić na nią uwagę ponieważ wyróżnia się na tle innych ogromnym potencjałem, odwagą w projektowaniu i wyrazistością. Pracują w niej ludzie pełni pasji, którym udało się zaistnieć na rynku ceramicznym dzięki pracowitości, talentowi oraz zupełnie nowemu spojrzeniu na to czym są i do czego stosuje się ścienne płytki ceramiczne. To nie są już tylko łazienki i kuchnie. Świadomość energii drzemiącej w materiale ceramicznym motywuje do szukania zupełnie nowych zastosowań.

 

efekt przestrzennej dekoracji na ścianę

Płytki z serii 3D – producent Decus

Sztandarowym produktem ceramików z Decus-a są kafelki ścienne 3D które bardziej niż jakiekolwiek inne okładziny wpływa na przestrzeń. Z reszta sami spójrzcie na próbkę ich  ich możliwości.

kawadratowe kafelki kuchenne wklęsłe

Płytki z serii Cubos – producent Decus

 

Equipe

Producent który może pochwalić się znakomitą kolekcją o nazwie Magical 3. Jest to mocno rozbudowana seria składająca się z wielu interesujących kształtów i kolorów. Mogą one stanowić ważny akcent dekoracyjny w każdym pomieszczeniu w domu, biurze lub innym lokalu. Architekci często sięgają po te płytki bo to sprawdzony, dobrze wykonany i bardzo trwały produkt, wnoszący do projektu element wyrazisty i zaskakujący.

dekoracyjne kafelki na obudowie kominka

Płytki z serii Magical 3 – producent Equipe

 

trówymiarowe kafelki z firmy Equipe

Płytki z serii Magical 3 – producent Equipe

 

heksagon 3D

Płytki z serii Magical 3 – producent Equipe

 

Peronda

Specjalistami w łączeniu walorów użytkowych z nienagannym wyglądem produktu ceramicznego są designerzy pracujący w dziale rozwoju fabryki Peronda. Ta znana w całym świecie marka nie szczędzi sił i środków aby motywować i zachęcać do współpracy najbardziej utalentowanych projektantów. Ich zadaniem jest nie tylko tworzenie kolekcji modnych dzisiaj, ale też ciągłe wybieganie w przyszłość. Widać to szczególnie, w kolekcjach trójwymiarowych których także nie brak w katalogach Perondy.

Peronda seria Gen - ceramika 3-wymiarowa

Płytki z serii Gen – producent Peronda

 

Peroda kafelki ścienne nowoczesne

Płytkji z serii Eleusin – producent Peronda

 

Poduczkowate płytki na ścianę

Płytki z serii Kin – producent Peronda

 

Vives

To chyba najmocniej rozpropagowana w polskim internecie marka hiszpańskich. Głównie za sprawą fenomenalnych płytek wzorzystych i imitujących cegiełkę. Okazuje się jednak, że podobnie jak poprzednicy, Vives ma w swojej ofercie także glazurę 3D.

płytki na ścianę z kaktusami

Płytki z serii Blanco Brillo – producent Vives

 

Vives kafelki sielne cegiełkowe

Płytki z serii Mugat-Rivoli – producent Vives